FREE delivery & 20% Discount for next 3 orders! Place your 1st order in.
Until the end of the sale:
00
days
00
hours
00
minutes
00
sec.
WW45-IN1-860-07-10
Model: [WW45-IN1-860-07-10] Surface Mounted LED Linear cove Lighting: – Power: 10W. – Lumens: 1300 lm. – CCT: 6000K. – Body & Diffuser: Aluminum & Tempered glass. – IP Rating: IP67. – Driver: Integrated.
Luminaire Luminous Flux: 1300
Type Of Installation: Surface Mounted
Life Time: 50,000 hr
Payment. Payment upon receipt of goods, Payment by card in the department, Google Pay, Online card, -5% discount in case of payment
Warranty. The Consumer Protection Act does not provide for the return of this product of proper quality.
| Color Temperature CCT | 6000K |
|---|---|
| Life Time | 50,000 hr |
| Voltage Rating | 200-240V AC |
| Housing Material | Extruded Aluminum |
| Impact Resistance IK | 05 |
| Degree Of Protection IP | 67 |
| Luminaire Power (W) | 10 |
| Luminaire Luminous Flux | 1300 |
| Luminous Efficacy | 130 lm/W |
| Light Finish | Grey |
| Color Rendering Index CRI | >80 |
| Beam Angle | 45° |
| Class of Luminaire | I |
| Type Of Installation | Surface Mounted |
| Diffuser Material | Tempered Glass/Optic Lens |
| Type Of Light Source | SMD LED |
| Operating Temp. Range | -10°C to 50°C |
| Dimension (MM) | 50 x 99 x 940 |


















Reviews
There are no reviews yet.