FREE delivery & 20% Discount for next 3 orders! Place your 1st order in.
Until the end of the sale:
00
days
00
hours
00
minutes
00
sec.
TP48-IN1-860-05-20
Model: [TP48-IN1-860-05-20] LED Tri proof – 60cm: – Power: 20W. – Lumens: 2200 lm. – CCT: 6000K. – Body & Diffuser: Aluminum & Polycarbonate. – IP Rating: IP65. – Driver: Integrated.
Luminaire Luminous Flux: 2200
Type Of Installation: Surface Mounted
Life Time: 50,000 hr
150,00 ر.ق
In Stock
Payment. Payment upon receipt of goods, Payment by card in the department, Google Pay, Online card, -5% discount in case of payment
Warranty. The Consumer Protection Act does not provide for the return of this product of proper quality.
| Color Temperature CCT | 6000K |
|---|---|
| Life Time | 50,000 hr |
| Voltage Rating | 200-240V AC |
| Housing Material | Aluminum Body |
| Impact Resistance IK | 10 |
| Degree Of Protection IP | 65 |
| Luminaire Power (W) | 20 |
| Luminaire Luminous Flux | 2200 |
| Luminous Efficacy | 110 lm/W |
| Light Finish | Anodized Silver |
| Color Rendering Index CRI | >80 |
| Beam Angle | 230° |
| Class of Luminaire | I |
| Type Of Installation | Surface Mounted |
| Diffuser Material | PC Opal Diffuser./No reflector |
| Type Of Light Source | SMD LED |
| Operating Temp. Range | -20°C to 50°C |
| Dimension (MM) | 74 x 65 x 600 |


















Reviews
There are no reviews yet.